Oceń: (4) (1)

Samarciaa

, 2010-12-29 15:06:35, 10 odp

Owczarek Niemiecki. Jak niektórzy wiedzą, od...

pewnego czasu rozważam z rodziną kupno Owczarka Niemieckiego długowłosego. Mam parę pytań:
Jakie One są pod względem charakteru ?
Jakie są w stosunku do innych psów ?
Co o Nich sądzicie ?
Jak to jest z pielęgnacją ? Czym pielęgnować, jak itp.
Moje warunki znacie, ale je przypomnę dla nowych osób: Mieszkanie duże, 3 pokoje + salon, oczywiście WC, łazienka i kuchnia, duży balkon. Blisko domu park, trochę dalej las. Na spacery mogę poświęcać dużo czasu. I właśnie mam kolejne pytanie:
Ile razy po ile minut/godzin dziennie trzeba chodzić z Owczarkiem ?
Ogólne info o ON-kach długowłosych.
Za informacje dziękuję :D

Najlepsza odpowiedź

Majka1516, 2010-12-29 15:38:49

Psy te bardzo chętnie się uczą, są odważne, czujne, przywiązują się do opiekuna.
Raczej tolerują inne zwierzęta, nie stwarzają zagrożenia w swoim otoczeniu.
Potrzebują dużo ruchu, spacer powinien być intensywny i trwać min. godzinę.
Pielęgnacja sierści jest łatwa. Psy długowłose powinny być czesane, a później szczotkowane (najpierw pod włos, aby usunąc wyliniałe włosy i poprawić ukrwienie skóry, a potem normalnie, zgodnie z układem sierści). Mi ta rasa się podoba, ogólnie lubię duże psy :D

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

Oceń: (0) (0)

Łapka 2013-05-12 15:55:53

Zgadzam się z Majką.

Oceń: (0) (0)

~olka11 2011-01-07 22:20:55

Myślę że przyzwyczaił by się.

Oceń: (0) (1)

Essence 2010-12-30 14:14:16

Owczarki Niemieckie należą do grupy psów pasterskich i zaganiających. Doskonale sprawdzają się w roli pasterzy, jednak nie są ku temu ograniczone. Świetnie radzą sobie jako psy obronne, stróżujące, ratownicze i asystujące.
Istnieją dwie odmiany owczarka niemieckiego: krótko- i długowłosa. Druga odmiana wciąż nie jest uznana przez FCI. Obie odmiany cechuje odwaga, inteligencja, czujność oraz wszechstronność. DONek wydaje się być większy i mocniej zbudowany od ONka jednakże to tylko złudzenie, ponieważ wzorce obu ras są takie same, a różni je tylko szata. Istnieje również podział na owczarki użytkowe i wystawowe, choć różnice w wyglądzie nie zostały ujęte we wzorcu. ONki czy DONki (jak kto woli) zostały stworzone do ścisłej współpracy z człowiekiem, dlatego potrzebują wyzwań. Codziennie potrzebują dużo ruchu i ćwiczeń, a intensywność treningów powinna być dostosowana do wieku i predyspozycji psa. Młodego owczarka (w wieku 9-10mies.) nie powinno się nadmiernie forsować. Przeciążać nie wolno również osobników starszych czy chorych. Zdrowy w pełni aktywny owczarek nie pogardzi długim spacerem, biegiem czy pływaniem. Doskonale sprawdza się w agility, obiedence (sportowe posłuszeństwo) czy flyballu. Owczarki niemieckie chętnie poddają się tresurze jednak mają dominacyjną naturę. Dlatego wychowaniem i szkoleniem psa trzeba się zająć jak najwcześniej,by w przyszłości nie było żadnych problemów, biorąc pod uwagę wielkości ONka. W zasadzie nie ma znaczenia czy pies będzie mieszkał w mieszkaniu czy domu z ogrodem. I tak czy siak obowiązkiem jest zapewnienie mu wystarczającej ilości ruchu. ONek nie potrzebuję skomplikowanej pielęgnacji, jednak inaczej jest w przypadku DONka. Jego obfity włos trzeba porządnie wyczesać dwa razy w tygodniu. Jego wielkie, owłosione łapy wnoszą do domu mnóstwo błota, ogólnie brudu. Kąpiele powinny być sporadyczne. Zbyt częste kąpiele podrażniają delikatną i wrażliwą skórę owczarka. Owczarek niemiecki ma predyspozycje do do wielu schorzeń, np. dysplazja stawów biodrowych i łokciowych, niewydolność trzustki, zwężenie aorty, padaczka...Bardzo ważną kwestią w wypadku owczarków jest sztywność małżowin usznych. Bowiem żaden owczarek nie rodzi ze stojącymi uszami. Ich stawienie można zaobserwować po 6 tyg. życia. Znaczne usztywnienie nasad jest widoczne około 11-12 tygodnia. Bym zapomniała omówić żywienie...
No więc, owczarki niemiecki mają wrażliwy przewód pokarmowy, dlatego właściciel musi żywić psa racjonalnie. Na pewno nie powinno się karmić ONka marketówkami, tylko zainwestować w porządną karmę typu Acana, Arion...Trzeba pamiętać, że zbyt duże porcje pokarmu powodują otyłość i mogą prowadzić do skrętu żołądka.
Wydaję mi się, że wszystkie ważne kwestie omówiłam. Nie obyło się bez małej pomocy książki. Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, "wal" śmiało. :D
Polecam tą stronę - http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/index2.html

Oceń: (0) (0)

szczeniak 2010-12-30 10:45:02

Mogę Ci podać stronkę fajną z info. Moim zdaniem ON-ki są przecudne. :)
http://www.dogopedia.pl/rasy_psow/rasa/90/owczarek-niemiecki/
http://www.podajlape.pl/rasa/21/0/Owczarek-niemiecki.php

Oceń: (2) (1)

misia11 2010-12-29 18:00:51

Owczarki niemieckie cechuje wysoki stopień posłuszeństwa oraz zdolność do szybkiego uczenia. Są lojalne, odważne, przywiązane do rodziny, odporne na warunki atmosferyczne. Rasa charakteryzuje się inteligencją i bystrością. Są to również psy wierne i towarzyskie. Do innych zwierząt zazwyczaj przyjazne,nie przejawiają agresji do obcych psów, ale to zależy jak wychowasz ( Mój Brutus jest przyjazny do innych zwierząt ). Są to bardzo mądre i śliczne psy.
Pielęgnacja ? ONek jest stosunkowo łatwy do pielęgnacji. Nie musi być trymowany ani strzyżony.Wystarczy je 2 razy w tygodniu wyczesać.Na pewno częściej trzeba kąpać psa trzymanego w mieszkaniu w bloku niż takiego, który może ''przewietrzyć się ''w zagrodzie. Do kąpieli należy używać wody ciepłej, lecz nie gorącej. Jeśli używasz specjalnego szamponu, musisz to później dokładnie spłukać i wytrzeć psa ręcznikiem kąpielowy, jeśli sierść nie jest jeszcze sucha pies nie może przebywać w przeciąg, ani nie może być wyprowadzany na zewnątrz. Warunki fizyczne i inteligencja owczarka powinny być stale wykorzystywane przez dostarczanie mu odpowiednich zajęć. Spacer trwać powinien 1-2 godziny dziennie, także w przypadku osobnika dorosłego, nie powinien tylko polegać na swobodnym bieganiu. Psu należy zapewnić także inne rozrywki, np. aportowanie piłeczki czy zabawę w chowanego( co mój Brutus bardzo lubi ).

PS. jeśli chcesz coś wiedzieć to pisz do mnie, a ja Ci pomogę :D

Oceń: (2) (1)

Majka1516 2010-12-29 15:40:30

Myślę, że by się przyzwyczaił :)

Oceń: (3) (1)

Majka1516 2010-12-29 15:38:49

Psy te bardzo chętnie się uczą, są odważne, czujne, przywiązują się do opiekuna.
Raczej tolerują inne zwierzęta, nie stwarzają zagrożenia w swoim otoczeniu.
Potrzebują dużo ruchu, spacer powinien być intensywny i trwać min. godzinę.
Pielęgnacja sierści jest łatwa. Psy długowłose powinny być czesane, a później szczotkowane (najpierw pod włos, aby usunąc wyliniałe włosy i poprawić ukrwienie skóry, a potem normalnie, zgodnie z układem sierści). Mi ta rasa się podoba, ogólnie lubię duże psy :D

Oceń: (1) (1)

Kociara 2010-12-29 15:19:44

Moja koleżanka ma suczkę - mix DON ' ka ( ON ' ka długowłosego ). Jest ona śliczna, energiczna, przyjacielska, inteligentna i posłuszna. Wychodzi na dwór 3 - 4 razy dziennie, zazwyczaj spuszczona, gdyż chodzi koło nogi;)

Oceń: (1) (1)

Samarciaa 2010-12-29 15:11:35

Jeszcze jedno. Bo mam w domu już jednego psa. Myślicie, że by się do niego przyzwyczaił ? W sensie, że ten ON-ek do mojego.

Oceń: (2) (1)

asioczek15 2010-12-29 15:10:08

Mam 2 pieski w typie Owczarków niemieckich ;p
1. Są bardzo mądre , przyjazne i prawie nie agresywne ale jednak nadają się ba psa obronnego.
2. Hmm... to tak jak Pongo na nie szczeka to ( są to dwie suczki ) na niego nie reagują , jak kiedyś miałam psa tej rasy ... był agresywny w stosunku do innych zwierząt.
3. Ja bardzo lubię tą rase :P
4.Czesać , kąpać , Czesać głownie czesać .
5. Długgoooo te psy lubią się wybiegać .

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

na jakiej stronie...

Autor: asik, Odpowiedzi: 7

Wiecie czy psą (takim...

Autor: Kocia12, Odpowiedzi: 18

Obóz z psem - 2012 ...

Autor: Kociara, Odpowiedzi: 12

Ile kosztuje gazet...

Autor: kedis121212, Odpowiedzi: 13

NAJGRUBSZY PIES ŚWIATA

Autor: Perełka, Odpowiedzi: 62