Oceń: (1) (0)

olciawieczor

, 2009-12-18 17:19:32, 12 odp
Tematy: posłuszeństwo psa, owczarek niemieckinauka psa posłuszeństwa

Jak nauczyć owczarka niemieckiego posłuszeństwa?

Posiadam owczarka niemieckiego ma 1 rok i nie udaje mi się go nauczyć posłuszeństwa. Ciągle na mnie skacze, podgryza mnie itp. Wszystko chciał by rozstrzygnąć zębami.Daje mu gryzaki, ale to nic nie daje.
A jeszcze kiedy zaczyna bawić się z moim drugim psem też zaczyna go po kilku minutach gryźć. Ze względu na to że jest taki duży i na wszystkich skacze bardzo dużo ludzi mówi żebyśmy go oddali lub gdzieś zamykali, ale ja nie chce tego robić.Bardzo proszę o pomoc.

Najlepsza odpowiedź

Rei, 2009-12-18 17:35:34

Kary - nie.
Najlepiej będzie jak kupisz jakąś dobrą książkę o szkoleniu psów:
polecam"Pozytywne szkolenie psów" Barbary Waldoch.
Ewentualnie możesz zapisać się na jakieś szkolenie, ale to będzie trochę kosztować ;)

Odpowiedzi udzielone na to pytanie

Oceń: (0) (0)

kacper222 2016-06-08 09:46:42

Spędzaj z nim dużo czasu.

Oceń: (0) (0)

~poziemek 2016-06-07 07:50:01

Ludzie jakie wy błędy ortograficzne popełniacie, przecież współczesne edytory podkreślają każdy błąd na czerwono. Przeczytajcie czasami samych siebie.

Oceń: (0) (0)

~kaska 2011-08-19 22:46:36

Psa trzeba tresować w wzajemnym porozumieniu. Trzeba zdobyć jego zaufanie a następnie uczyć podstaw. Nauczyć psa odpowiedniego zachowania bez żadnego bicia i krzyku. przez pierwsze tygodnie nagradzać go za dobre zachowanie. Wydawać stanowcze komendy by chodził koło nogi. Gdy nauczy się że musi być posłuszny i chodzić koło nogi założyć mu smycz a zobaczysz że nie będzie mu potrzebna. Następnie uczyć go podawać łapę i powtarzać trening codziennie i nagradzać psa. Gdy opanuje sztuczkę z łapą codziennie ją powtarzać ale włączyć inne sztuczki naprzykład leż daj głos. Mówić do psa stanowczym i równomiernym tonem. Ustawić go na odpowiednin szczeblu co może a czego mu nie wolno. Pies nauczy się nie od razu ale powoli. Nie możesz gurować nad psem musisz z nim się zrównać ale musi cuć do ciebie szacunek.

Oceń: (0) (0)

~Reks 2011-04-22 18:13:47

Nie krzyczcie na owczarki po nie będą was lóbjały i uczcie je od małego chodzić na smyczy itp .

Oceń: (0) (0)

~pianka54 2010-10-02 22:41:07

Najlepiej nie karc go tylko muw spokojnie i gdy robi cos nie tak muf fe,albo nie wolno po miesiącu zobaczysz zauwarzysz znaczne zmiany.Wiem bo mam owczarka niemieckiego imi to pomaga.

Oceń: (2) (0)

fairytale 2009-12-19 19:40:57

Już nic nie będę pisać, dziewczyny napisały.
Ale tak tylko dodam, ze onki mają gryzienie we krwi chyba xd
Jak mój pseudo donek był mały zapytałam na forum o psach (dogomania.pl) w dziale o owczarkach jak oduczyć małego podgryzania w zabawie. Większość odpowiedzi jakie dostałam radziły, żeby się przyzwyczaić i nie zwracać uwagi na ciągłe lekkie zadrapania na rękach ^^ bo jak onkowi weźmiesz rękę, to przyczepi się do nogi :D mój co prawda jak dorósł przestał podgryzać w takim stopniu jak w szczenięctwie, ale czasem dalej w zabawie łapie. Potem się tylko koleżanki w szkole pytają co ja znów robiłam, ze mam ręce poharatane xd
Tyle że tu chodzi o podgryzanie w zabawie, z uśmiechem na pysku. A podgryzanie które Ty opisujesz ma w sobie negatywne cechy. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się że Twój onek w pewnym stopniu jest dominujący w waszym domu. Albo po prostu nie został nauczony że skakać i podgryzać nawet w zabawie nie wolno.

Oceń: (2) (0)

Atanit 2009-12-18 18:13:00

Na Twoim miejscu skombinowałabym książkę o owczarkach niemieckich oraz o szkoleniu psów. Pokaż psu też, że jesteś od niego wyżej w hierarchii i nie może sobie pozwalać na wszystko - np. kup mu taki kaganiec ze sznurkiem, nie wiem czy to ma jakąś nazwę, i gdy pies robi coś, co Ci się nie podoba, mów: Nie! i zakładaj mu owy kaganiec i ciągnij za sznurek tak, aby pies musiał położyć się na ziemi.
Możesz też zaopatrzyć się w kliker, i gdy pies zachowa się dobrze, kliknij nim i podaj psu smakołyk. Po jakimś czasie smakołyki możesz wycofać, pies będzie wiedział że kliknięcie znaczy "dobrze".
Twoje słowa wskazują, że jest to energiczny pies, więc staraj się chodzić z nim na długie spacery, podczas których mógłby się zmęczyć. Ucz go różnych komend (tu też przyda się kliker), typu siad, zostań, nie wolno, stój (stój w sensie "przestań" - obojętnie co pies robi). Możesz ich użyć, żeby powstrzymać go od skakania na ludzi. Powodzenia! ;D

Oceń: (3) (0)

Rei 2009-12-18 17:35:34

Kary - nie.
Najlepiej będzie jak kupisz jakąś dobrą książkę o szkoleniu psów:
polecam"Pozytywne szkolenie psów" Barbary Waldoch.
Ewentualnie możesz zapisać się na jakieś szkolenie, ale to będzie trochę kosztować ;)

Oceń: (1) (0)

Perełka 2009-12-18 17:27:46

Możesz zawsze pójść na szkolenie

Oceń: (1) (0)

Kociara 2009-12-18 17:27:23

Dodaj jakieś kary np: Co zrobiłeś? albo Niegrzeczny Pies!, a kiedy dobrze się zachowa nagrodź go czymś smakowitym. Nie miałam nigdy swojego psa, a więc nie wiem czy to zadziała.

<< Poprzednie
1 2 Następne >>

Zgłoś nadużycie

Dodaj odpowiedź do pytania

Teraz bez logowania

Zadaj własne pytanie

Teraz bez logowania

Inne pytania z tej kategorii

Chciałabym się...

Autor: klaudia11, Odpowiedzi: 2

BŁAGAM POMOCY hejka...

Autor: kedis121212, Odpowiedzi: 2

Jak namówić rodziców...

Autor: anita, Odpowiedzi: 45

Ile razy dziennie i...

Autor: ~Wpisz nick..., Odpowiedzi: 20

Psie sny!

Autor: Marcia, Odpowiedzi: 20